O wyścigu

19 września z okazji Europejskiego Zrównoważonego Tygodnia Transportu planujemy organizację szosowego wyścigu kolarskiego. Wyścig będzie organizowany wraz z Miastem Koszalin - ma on na celu promocję kolarstwa, jazdy na rowerze i ogólnie pojętego aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców naszego miasta. Impreza jest skierowana do mieszkańców Koszalina i regionu.

Z naszej strony głównym organizatorem jest pochodzący i mieszkający w Koszalinie były zawodowy kolarz Jarosław Marycz (8-krotny Mistrz Polski oraz V-ice Mistrz Europy w kolarstwie szosowym) i osoby związane z CyclingKoszalin, Koszalin Cycling Club, pedaluje.pl , Koszalińskie Kolarstwo Szosowe, Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce.

W Koszalinie jest bardzo dużo osób jeżdżących na rowerach - stąd też oprócz wyścigu kolarskiego planowany jest wyścig rodzinny i dla dzieci. Chcemy także
ściągnąć do Koszalina kolarzy z regionu, jak i z całego kraju. Na dzień dzisiejszy regularnie w Koszalinie odbywają się treningi kolarskie i chcielibyśmy to wykorzystać do szerszej promocji.

„Pomysł zorganizowania wyścigu kolarskiego w Koszalinie, chodził mi po głowie już od wielu lat. Jeszcze gdy byłem czynnym kolarzem zawodowym i rywalizowałem na trasach największych i najbardziej prestiżowych wyścigach kolarskich w Europie, porównywałem trasy do tych tras jakie mamy na wyciągnięcie ręki u nas w Koszalinie. Tereny i trasy do uprawiania turystyki rowerowej mamy naprawdę znakomite. Z każdym rokiem powstaje i rozwija się infrastruktura rowerowa w naszym mieście, powstają coraz to lepsze i ciągnące się kilometrami fantastyczne ścieżki rowerowe, a i sama okolica wokół naszego miasta, aż wręcz zachęca do wyjścia na rower, wyjazdu poza miasto, odpoczywaniu na świeżym powietrzu z dala od miejskiego hałasu i szumu. Dlatego gdy tylko pojawił się ku temu odpowiedni klimat, a więc zainteresowanie ze strony Pana Prezydenta miasta Koszalina – Pana Piotra Jedlińskiego, aby objąć patronat na zawodami, to dodało mi to dodatkowego bodźca. Wiedziałem, że przy pomocy fantastycznych ludzi, miłośników jazdy na dwóch kółkach, a tych jest u nas w mieście jak i w regionie bardzo wielu, to impreza się odbędzie i stale zapisze się w kalendarz miejskich wydarzeń sportowych. Pamiętajmy, że nie chodzi o samą czystą rywalizację dla bardziej zakręconych kolarzy, którzy przyjadą do Koszalina z całej Polski, wyścig będzie się rozgrywał i będzie dostępny także dla wszystkich mieszkańców naszego miasta bo to dla nich jest ta impreza. Chcemy także pokazać, że na rowerze można aktywnie i miło spędzić czas, że jazda na rowerze to samo zdrowie. Jeśli choć jedna osoba, spośród uczestników przerzuci się z auto na rower i np. będzie jeździł/a do pracy rowerem to dla mnie to już jest ogromny sukces tej imprezy. Dodajmy, że przy okazji wyścigu głównego zorganizowany zostanie także wyścig dla młodszych, kto wie, a może wśród najmłodszych mieszkańców Koszalina jest młody/a następca Rafała Majki Czy Mai Włoszczowskiej? Dzięki właśnie takim imprezom możemy zarazić młodzież do uprawiania sportu, który niesie tylko same korzyści dla naszego zdrowia jak i stylu życia.

Ponadto zgłaszają się do nas pracownicy wielu renomowanych koszalińskich firm i dodatkowego smaczku dodaje rywalizacja firm podczas wyścigu, dzięki temu pracownicy przeróżnych zakładów pracy będą rywalizować o miano najbardziej zakręconej rowerowo firmy w Koszalinie.”

Z wyrazami szacunku
Jarosław Marycz

 

Bad Tech
Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce
Miasto Koszalin
Marycz.com
Skoda
Budimex
Arbet Koszalin
Gammax
Nordglass
AGC
Termex Koszalin
Gabinet Rowerowy Sianów
EkoWodrol Spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie
KOSPEL S.A.
Hotel Emocja Mielno
Royal Park Hotel & SPA Mielno - Hotel Nad Morzem
Meden-Inmed
Piekarnia Drzewiańska
Lauridsen Solutions
Elektromonter Koszalin
OSKP Koszalin
PRIMA
Zdrofit
Leo Koszalin
pedlłuje.pl
Cycling Koszalin
Koszalin Cycling Club - Koszalińskie Kolarstwo (nie tylko) Szosowe
Koszalin 112

Jeżeli masz jakieś pytania lub problemy to zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego. Umożliwi on szybki kontakt z organizatorem i administratorem systemu.

Kliknij tutaj aby zgłosić problem