O wyścigu

19 września z okazji Europejskiego Zrównoważonego Tygodnia Transportu planujemy organizację szosowego wyścigu kolarskiego. Wyścig będzie organizowany wraz z Miastem Koszalin - ma on na celu promocję kolarstwa, jazdy na rowerze i ogólnie pojętego aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców naszego miasta. Impreza jest skierowana do mieszkańców Koszalina i regionu.

Z naszej strony głównym organizatorem jest pochodzący i mieszkający w Koszalinie były zawodowy kolarz Jarosław Marycz (8-krotny Mistrz Polski oraz V-ice Mistrz Europy w kolarstwie szosowym) i osoby związane z CyclingKoszalin, Koszalin Cycling Club, pedaluje.pl , Koszalińskie Kolarstwo Szosowe, Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce.

W Koszalinie jest bardzo dużo osób jeżdżących na rowerach - stąd też oprócz wyścigu kolarskiego planowany jest wyścig rodzinny i dla dzieci. Chcemy także
ściągnąć do Koszalina kolarzy z regionu, jak i z całego kraju. Na dzień dzisiejszy regularnie w Koszalinie odbywają się treningi kolarskie i chcielibyśmy to wykorzystać do szerszej promocji.

„Pomysł zorganizowania wyścigu kolarskiego w Koszalinie, chodził mi po głowie już od wielu lat. Jeszcze gdy byłem czynnym kolarzem zawodowym i rywalizowałem na trasach największych i najbardziej prestiżowych wyścigach kolarskich w Europie, porównywałem trasy do tych tras jakie mamy na wyciągnięcie ręki u nas w Koszalinie. Tereny i trasy do uprawiania turystyki rowerowej mamy naprawdę znakomite. Z każdym rokiem powstaje i rozwija się infrastruktura rowerowa w naszym mieście, powstają coraz to lepsze i ciągnące się kilometrami fantastyczne ścieżki rowerowe, a i sama okolica wokół naszego miasta, aż wręcz zachęca do wyjścia na rower, wyjazdu poza miasto, odpoczywaniu na świeżym powietrzu z dala od miejskiego hałasu i szumu. Dlatego gdy tylko pojawił się ku temu odpowiedni klimat, a więc zainteresowanie ze strony Pana Prezydenta miasta Koszalina – Pana Piotra Jedlińskiego, aby objąć patronat na zawodami, to dodało mi to dodatkowego bodźca. Wiedziałem, że przy pomocy fantastycznych ludzi, miłośników jazdy na dwóch kółkach, a tych jest u nas w mieście jak i w regionie bardzo wielu, to impreza się odbędzie i stale zapisze się w kalendarz miejskich wydarzeń sportowych. Pamiętajmy, że nie chodzi o samą czystą rywalizację dla bardziej zakręconych kolarzy, którzy przyjadą do Koszalina z całej Polski, wyścig będzie się rozgrywał i będzie dostępny także dla wszystkich mieszkańców naszego miasta bo to dla nich jest ta impreza. Chcemy także pokazać, że na rowerze można aktywnie i miło spędzić czas, że jazda na rowerze to samo zdrowie. Jeśli choć jedna osoba, spośród uczestników przerzuci się z auto na rower i np. będzie jeździł/a do pracy rowerem to dla mnie to już jest ogromny sukces tej imprezy. Dodajmy, że przy okazji wyścigu głównego zorganizowany zostanie także wyścig dla młodszych, kto wie, a może wśród najmłodszych mieszkańców Koszalina jest młody/a następca Rafała Majki Czy Mai Włoszczowskiej? Dzięki właśnie takim imprezom możemy zarazić młodzież do uprawiania sportu, który niesie tylko same korzyści dla naszego zdrowia jak i stylu życia.

Ponadto zgłaszają się do nas pracownicy wielu renomowanych koszalińskich firm i dodatkowego smaczku dodaje rywalizacja firm podczas wyścigu, dzięki temu pracownicy przeróżnych zakładów pracy będą rywalizować o miano najbardziej zakręconej rowerowo firmy w Koszalinie.”

Z wyrazami szacunku
Jarosław Marycz

 

Bad Tech
Stowarzyszenie Kolarzy Zawodowych w Polsce
Miasto Koszalin
Marycz.com
Skoda
Budimex
Arbet Koszalin
Gammax
Nordglass
AGC
Termex Koszalin
Gabinet Rowerowy Sianów
EkoWodrol Spółka z o.o. z siedzibą w Koszalinie
KOSPEL S.A.
Hotel Emocja Mielno
Royal Park Hotel & SPA Mielno - Hotel Nad Morzem
Meden-Inmed
Piekarnia Drzewiańska
Lauridsen Solutions
Elektromonter Koszalin
OSKP Koszalin
PRIMA
Zdrofit
Leo Koszalin
pedlłuje.pl
Cycling Koszalin
Koszalin Cycling Club - Koszalińskie Kolarstwo (nie tylko) Szosowe
Koszalin 112

If you have any questions or problems, we encourage you to use the tickets form. It will allow quick contact with the organizer or system administrator.

Click here to report a problem